پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر
کدمطلب: TCgU9EdV      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۰۱ ۰۹:۲۸:۳۸      تعداد بازديد اين صفحه:  ۶۶۶
[جوابیه آموزش و پرورش استان بوشهر به خبر جنوب نیوز؛

در هیچ مدرسه دولتی شهریه گرفته نشده/ وجوه دریافتی اختیاری بوده است

درپی درج گزارشی درباره وضعیت مدارس دولتی و غیردولتی در بوشهر، روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر جوابیه ای را در این خصوص ارسال کرد.

درپی درج گزارشی درباره وضعیت مدارس دولتی و غیردولتی در بوشهر، روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر جوابیه ای را در این خصوص به پایگاه خبری جنوب نیوز ارسال کرد.

متن این جوابیه به شرح زیر می باشد:

مدیر مسوول محترم پایگاه خبری جنوب نیوز  

در پاسخ به مطلب منتشر شده در پایگاه خبری جنوب نیوز با عنوان "شهریه هایی که دار و ندار نمی شناسد/ ترس والدین از اعتراض" جوابیه ذیل برای تنویر افکار عمومی ارایه می شود. خواهشمند است نسبت به درج آن اقدام فرمایید. 

۱. در هیچ مدرسه ی دولتی بجز مدارس خاص مبلغی به عنوان شهریه از دانش آموزان دریافت نشده است مگر بعنوان مشارکت اولیاء و بدون اجبار 

۲. پرداخت وجه تحت عنوان مشارکت مردمی طبق ماده ۱۱ قانون شورای آموزش و پرورش و آیین نامه اجرایی انجمن اولیاء از نیم قرن پیش تا کنون اجرا می شود و در حال حاضر که سرانه ی دانش آموزی کفایت هزینه های جاری مدارس نمی کند مشارکت اولیاء بیش از هر زمان دیگری ضروری به نظر می رسد. 

۳. از آغازین روزهای شروع پروژه مهر مدارس؛ستاد ثبت نام تأکید بر عدم دریافت هرگونه وجه (به غیر از حق بیمه و خرید کتاب در بعضی دوره های تحصیلی) از دانش آموزان را داشته اند و حتی الامکان سعی شده با جذب اعتبار مالی از نهادهای حمایتی و خیرین، دانش آموزان بی بضاعت تحت پوشش قرار داده شوند.

۴. وجوهی که احیانا توسط برخی مدارس دریافت شده تحت عنوان شهریه نیست و جنبه اختیاری و داوطلبانه داشته. 

۵. در خصوص شهریه مدارس غیر دولتی نیز شهریه دانش آموزان توسط سامانه و نرم افزار تعیین نرخ شهریه محاسبه می گردد و میزان شهریه این مدارس در پوستری که به امضای مدیران و رؤسا ادارات شهرستان ها و مناطق آموزش و پرورش رسیده است می بایست در تابلو اعلانات مدارس نصب گردد.این پوستر حاوی میزان شهریه و شماره حساب مدرسه می باشد و پرداخت هر گونه وجه غیر مصوب ممنوع می باشد. ضمنا پرداخت وجه دستی و واریز به  شماره دیگری غیر از مدرسه  نیز ممنوع می باشد.

۶. در خصوص ترس والدین به اعتراض لازم به توضیح است در صورتی که وجه اجباری از کسی دریافت نشده ترس برای اعتراض نیز وجود ندارد و در صورتی که تخلف احتمالی صورت گرفته حق اعتراض محفوظ می باشد و از طریق مراجعه به مسوول ارزیابی و عملکرد آموزش و پرورش منطقه مربوط قابل پیگیری و رسیدگی می باشد و تاکنون موردی مشاهده نشده که بعلت شکایت ولی، با دانش آموز بد رفتاری شده باشد. چنانچه مصادیقی وجود دارد اعلام تا مورد پیگیری قرار گیرد.

۷. در خصوص سطح کیفیت آموزش در مدارس نیز مطالبی خلاف واقع درج شده است و لازم به ذکر است در کلیه مدارس اعم از دولتی و غیردولتی توانمند سازی نیروی انسانی از طریق برگزاری دوره های آموزشی و همچنین بازدیدهای دوره ای توسط کارشناسان اداره و سرگروه های آموزشی در دستور کار بوده و اگر موارد خاصی مدنظر می باشد در صورت اعلام، از طریق مسوولان آموزش و پرورش مورد رسیدگی قرار می گیرد. 

۸. در خصوص کمبود وسایل و فضای  ورزشی نیز قابل ذکر است امکانات ورزشی برای تمام مدارس دولتی استان بوشهر در بازگشایی مدارس و پروژه مهر پکیج کامل وسایل ورزشی در رشته های مختلف به تربیت بدنی شهرستان ها و مناطق تحویل داده شده و مدرسه ای وجود ندارد که از امکانات اولیه ورزشی خالی باشد. شایان ذکر است اجرای طرح های مرتبط با سلامت و شادابی دانش آموزان شامل المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای - ورزش آغازین، حیاط پویا با آمار ۷۱۰ مدرسه و بالغ بر ۹۰هزار دانش آموز در این طرح ها پوشش داده شده اند و در این زمینه دوره های کیفیت بخشی درس تربیت بدنی و توانمند سازی دبیران ورزش برگزار گردیده. 

۹. در پایان در خصوص این که صدای اعتراض به گوش هیچ مسوولی نرسیده و اگر رسیده شنیده نشده لازم به توضیح است اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش روزانه گزارش ها و نقدهایی که از جانب اولیاء و رسانه ها منعکس می گردد را رصد کرده و به مسوولین مربوط برای پیگیری و رسیدگی ارجاع می دهد و تا کنون در این زمینه هیچ کوتاهی صورت نگرفته و کسب رتبه برتر تکریم ارباب رجوع در بین تمام دستگاه های دولتی  توسط اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر موید این امر می باشد.

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان بوشهر

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه