پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر
کدمطلب: r4qRHnR6      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۰۸:۱۰:۳۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۳۷
مدیر آموزش و پرورش تنگستان در اولین نشست کمیته هدایت تحصیلی:

روند هدایت تحصیلی پایه و زیرساخت آینده شغلی دانش آموزان است

نشست کمیته هدایت تحصیلی با حضور مدیر، معاونان، کارشناسان آموزش و پرورش و نمایندگان مدیران شهرستان برگزار شد

به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر به نقل از تنگستان؛حسین پولادیان با بیان این که هدایت تحصیلی در آینده به عنوان یک فرایند خواهد بود؛ اظهار داشت: هدایت تحصیلی مستلزم مشارکت تمام بخش های مدرسه ای، اداری، آموزشی، پرورشی، خانواده، رسانه ها و دستگاه های اجرایی ذی ربط و اجرای مطلوب آن از اهداف مهم این مدیریت است.

مدیر آموزش و پرورش تنگستان خاطر نشان کرد: در حال حاضر از 432 دانش آموز پایه دهم،29/5 درصد در شاخه فنی و حرفه ای و 70/05 درصد در شاخه نظری مشغول به تحصیل هستند.

پولادیان افزود: از 70/05 درصد دانش آموزان پایه دهم شاخه نظری، 38 درصد در رشته ادبیات و علوم انسانی، 24 درصد در رشته علوم تجربی و 8/5 درصد در رشته ریاضی و فیزیک به تحصیل اشتغال دارند.

مدیر اموزش و پرورش تنگستان با بیان این که توزیع مناسب و متعادل دانش آموزان در شاخه ها و رشته های مختلف امری ضروری ست؛ یادآور شد: سعی داریم توزیع دانش آموزان در شاخه های مختلف به خصوص شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش با برنامه ریزی مناسب و همکاری همه بخش ها صورت گیرد.

وی افزود: در فرایند هدایت تحصیلی، ملاک نمره پایانی نوبت دوم است؛ نمره ها در پایه های هفتم و هشتم با ضریب یک و پایه نهم با ضریب 3 محاسبه می شود.

وی تاکید کرد: روند هدایت تحصیلی که پایه و زیرساخت آینده شغلی دانش آموز است؛ ضروری ست به نحو مطلوب انجام شود و تصمیم گیری نهایی حاصل تعامل مشاور مدرسه، دانش آموز و خانواده است.

حسین پولادیان اضافه کرد: مشاوران با توجه به اهمیت جایگاه خود، علاقه و استعداد و نمرات پایانی دانش آموزان را در این فرایند مورد نظر قرار دهند و با انتشار مقاله ای با موضوع هدایت تحصیلی در سایت های محلی در آگاهی خانواده ها نسبت به این امر مهم تلاش کنند.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه