پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر
کدمطلب: L805LExy      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۰:۳۰:۵۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۰۰
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر خبر داد؛

۲۱۹۵۷نفراز نوآموزان بدو ورود به پیش دبستان و دبستان در سال تحصیلی جاری مورد ارزیابی سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی قرار گرفتند

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در جلسه ستاد هماهنگی سنجش استان از ارزیابی سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ۲۱۹۵۷ نفراز نوآموزان بدو ورود به پیش دبستانی و دبستان در سال تحصیلی جاری توسط 20 پایگاه سنجش سلامت بدو ورود به دبستان و 6 پایگاه سنجش نوآموزان پیش دبستانی خبر داد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر؛ناصر کرمی مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ضمن قدردانی از ادارات بهزیستی،علوم پزشکی ، بهداشت و سایر نهادها که در اجرای طرح سنجش سلامت با آموزش و پرورش همکاری دارند افزود: ۲۱۹۵۷نفراز نوآموزان بدو ورود به پیش دبستان و دبستان در سال تحصیلی جاری در 20 پایگاه سنجش سلامت بدو ورود به دبستان و 6 پایگاه سنجش نوآموزان پیش دبستانی مورد ارزیابی سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی قرار گرفتند.  

ناصر کرمی با بیان این که سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان اولین گام ورود به مراکز آموزشی و تربیتی می باشد خاطرنشان کرد:افزایش آگاهی عمومی و سطح فرهنگ جامعه نسبت به اهمیت طرح سنجش در اولویت برنامه ها قرار گیرد و مراکز آموزشی از ثبت نام نوآموزان و دانش آموزانی که در این طرح ارزیابی نشده اند خودداری کنند.

وی در ادامه با عنوان این که دانش آموزان استان بوشهر پس از استان های تهران و البرز رتبه سوم در کشور از لحاظ ضریب هوشی را دارند تصریح کرد:در سال تحصیلی گذشته صد در صد شش ساله ها برای ورود به دوره پیش دبستانی مورد ارزیابی سلامت جسمانی و تحصیلی قرار گرفتند.

کرمی با تاکید بر لزوم صحیح وارد کردن اطلاعات فردی نوآموزان و دانش آموزان در سامانه ثبت نام گفت:مدیران مراکز آموزشی با دقت و جدیت بیشتری در این زمینه عمل کنند.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر خواستار آسیب شناسی در زمینه عدم استقبال برخی از والدین شد و اظهار داشت:طرح غربال گری شنوایی و بینایی سنجی امسال با هدف پیشگیری در اولویت خواهد بود.

گفتنی ست در این نشست نماینده های ادارات علوم پزشکی،بهزیستی و شبکه بهداشت حضور داشتند که به بیان نظرات و مشکلات حوزه شان پرداختند.همچنین نماینده خیرین مقیم لندن نیز در این نشست به ارایه گزارش و نظر در زمینه پروژه ساخت یک مرکز آموزشی _توانبخشی سه طبقه ویژه دانش آموزان استثنایی پرداخت.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه