پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر
کدمطلب: TRatsdTi      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۱۴:۴۴:۱۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۱۵
معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشاركت هاي مردمی وزارت آموزش و پرورش :

1.5 میلیون دانش آموز در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشاركت هاي مردمي گفت: 1.5میلیون دانش آموز در 14 هزار مدرسه غیر دولتی در کشور مشغول به تحصیل هستند

به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر؛مرضیه گرد روز دوشنبه در سی و سومین آیین تجلیل از معلمان نمونه استان بوشهر افزود: میزان مشارکت مردم در مدارس غیردولتی با 3.2 درصد افزایش امروز به بیش از 11 درصد رسیده است.

وی در باره ثبت نام مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی 97- 96 اظهارکرد: با توجه به تصویب دائمی شدن قانون اداره مدارس غیردولتی یکی از بندهای آن قانون اجرای الگوی شهریه است که موسس با توجه به امکاناتی که دارد اطلاعات مورد نیاز را وارد سامانه می کند.

گرد بیان کرد: برهمین اساس سامانه شهریه کل استانها جمع آوری شده و باید در کارگروه شورای نظارت استانها تائید شود و اگر این قیمت ها واقعی دیده شود به طور یقین اعداد و رقم شهریه متناسب با آنچه ارائه می دهند، تصویب می شود.

وی گفت: همچنین موسسان معترض نیز می توانند در مدت 20 روز اعتراض خود را به کمیته تخصصی ارائه کنند.

این مقام مسؤول تصریح کرد: تلاش می شود با نظارت شورا و حوزه آموزش و پرورش امسال مشکلی درزمینه ثبت نام به وجود نیاید.

گرد، درباره مشکلات فرهنگیان گفت: دولت یازدهم نیز همانند دیگر دولت ها با همکاری مجلس شورای اسلامی تلاشهای خوبی برای کاهش مشکلات فرهنگیان انجام داده است.

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشاركت هاي مردمي افزود: با این وجود با توجه به محدودیت سرمایه کشور هنوز مشکلاتی دربخش معیشت فرهنگیان وجود دارد که تلاش می شود با گام بندیهای مناسب اختلاف موجود بین حقوق معلمان و سایر قشرها بتدریج جبران شود.

وی تاکید کرد: تلاش دولت مبنی بر ارتقای شان و منزلت مادی معلمان همانند شان و منزلت معنوی آنان است.

گرد بیان کرد: با توجه به اینکه معلم محوری و مدرسه محوری و کیفیت بخشی مدرسه براساس سند تحول بنیادین از سیاست های وزارت آموزش و پرورش است.

وی گفت: هرقدر تقسیم کار ملی انجام شود بار و فشار از حوزه اجرای آموزش و پرورش کاهش می یابد و این تاثیر در وضعیت معیشتی معلمان تاثیر گذار خواهد بود.

گرد افزود: هرجامعه ای که نیازمند توسعه است به انسان توسعه یافته ای هم نیاز دارد و این توسعه تنها با همت معلمان محقق می شود.

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشاركت هاي مردمي گفت: حضور مردم در کنار آموزش و پرورش در حوزه مدرسه یاری و مدرسه سازی در ایجاد عدالت آموزشی بسیار ضروری است

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه