پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر
کدمطلب: m5RZUfQi      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۱۵:۱۷:۰۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۴۰
مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر:

هدایت تحصیلی آگاهانه و آزادانه دانش آموزان، زمینه ساز اشتغال و تولید در استان

مدیر کل آموزش و پرورش بوشهر در نشست شورای آموزش و پرورش استان که با حضور مرضیه گرد معاون وزیر، استاندار بوشهر و اعضای این شورا برگزار شد گفت: راهنمایی و هدایت تحصیلی دانش آموزان با هدف سنجش توانایی(استعداد) ، رغبت، عملکرد تحصیلی و همچنین تعیین مسیر صحیح زندگی و آینده شغلی آنان صورت می پذیرد و زمینه ساز ایجاد اشتغال و تولید در استان خواهد شد.

به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر؛ناصر کرمی عنوان کرد: با برنامه ریزی و اجرای به موقع کمیته های تخصصی تحصیلی - شغلی و همچنین اجرای کارگاه های آموزشی- توجیهی برای مشاوران، مدیران، اولیاء و دانش آموزان مدارس و استفاده از ظرفیت های رسانه ملی و سایر دستگاه های اجرایی هدایت تحصیلی مطلوب تری نسبت به سال قبل خواهیم داشت .

وی راه اندازی نمایشگاه­های معرفی مشاغل ، حضور کارآفرینان و متخصصان حرفه های مختلف در مدارس را مرتبط با هدایت تحصیلی دانست و افزود:  بازدید مستقیم دانش آموزان از دانشگاه ها، مراکز فنی- حرفه­ای، شرکت های صنعتی- خدماتی -کشاورزی، پالایشگاه ها، هنرستان ها و سایر مراکز مرتبط با اشتغال و تولید با هدف ایجاد انگیزه و  آشنایی دانش آموزان با رشته های تحصیلی صورت می گیرد که اهمیت زیادی در تعیین رشته و آینده شغلی دانش آموزان  خواهد داشت.

کرمی از اجرای مطلوب آزمون های آنلاین مشاوره ای؛ توانایی و رغبت در مدارس متوسطه اول خبر داد و عنوان کرد: امسال ویژه نامه هدایت تحصیلی – شغلی برای دانش آموزان و کتاب برنامه و فعالیت های مشاوره برای مشاوران استان تهیه و به مدارس شهرستان ها و مناطق ارسال گردید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر به نقش پر رنگ مشاوران در برگزاری کارگاههای آموزشی- توجیهی برای دانش آموزان و والدین اشاره نمود  و آسیب شناسی مشکلات هدایت تحصیلی سال قبل ، رفع برخی موانع در شیوه نامه جدید و تعامل بیشتر مشاوران و مدیران مدارس از جمله موفقیت های هدایت تحصیلی نوین قلمداد کرد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه