پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر
کدمطلب: Fyk3ZhK1      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ۰۹:۳۰:۲۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۴۲۰
معاون پژوهش،برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر خبر داد؛

ابلاغ دستورالعمل جذب سرباز معلمان در سال جدید

دستورالعمل جذب و بكارگیری سرباز معلمان در سال 96 از سوی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد

به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر؛ عبدالناصر غلامی معاون پژوهش،برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اعلام این خبر افزود: بر اساس بخشنامه یادشده افراد واجد شرایط باید فارغ التحصیل در مقطع فوق دیپلم ، لیسانس و فوق لیسانس بوده و تاریخ اعزام آنها اول تیرماه و اول شهریور ماه 96 باشد. 
معاون پژوهش،برنامه ریزی و نیروی انسانی  ادامه داد: ‌ افراد فوق الذكر در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش و در مدت خدمت خود به عنوان سرباز معلم جذب ‌شده و متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام به امور اداری آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق مربوطه مراجعه كنند.
وی گفت: در جذب و بكارگیری افراد ارتباط رشته تحصیلی با رشته تدریس باید رعایت شود. 
عبدالناصر غلامی  تصریح کرد: از مشمولین واجد شرایط  دارای شرایط برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت كه تاریخ اعزام ‌آنها تیر و شهریور 96 است ثبت‌نام صورت گرفته و اولویت بکارگیری سرباز معلم در فعالیتهای آموزشی مدارس روستایی و دور افتاده دوره ابتدایی و دروس فنی هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش و بر حسب نیاز می باشد.
وی اضافه کرد: بر این اساس فهرست مدارك داوطلبان حائز شرایط و امتیاز لازم بلافاصله در اختیار هسته گزینش استان قرار گرفته و هماهنگی لازم در خصوص دریافت نظر نهایی در زمان مناسب انجام خواهد شد.
غلامی با عنوان این که مدت خدمت معلمان وظیفه 24 ماه تمام (از تاریخ 96/04/01 تا 98/04/01) می باشد،گفت: پذیرفته شدگان، پس از پایان دوره آموزش نظامی به مدت یک ماه در دوره آموزش روش های تدریس شرکت خواهند نمود.
وی افزود: براساس بخشنامه معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به استان‌ها ، داوطلبان باید در هنگام ثبت‌نام فرم تعهدنامه رعایت شئونات شغل معلمی و رعایت ضوابط عمومی گزینش در طول مدت خدمت و همچنین فرم پرسشنامه اطلاعات فردی گزینش را نیز تكمیل و پس از الصاق یك قطعه عكس به همراه تصویر تمام صفحات شناسنامه تحویل مسئول ثبت‌نام كنند كه این فرم‌ها پس از فهرست‌برداری به هسته گزینش استان تحویل خواهد شد.
این مقام مسؤول با بیان اینکه داوطلبان باید از سلامت كامل جسمی و روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند كه به تأیید اداره كل آموزش و پرورش استان برسد تاکید کرد: برنامه وزارت آموزش و پرورش انتخاب مشمولینی است كه كسری خدمت ندارند و بایستی در این خصوص از متقاضیان تعهد گرفته شود. متقاضیان در صورت كتمان كسر خدمت و سپس درخواست استفاده از آن در طول سال تحصیلی ملزم به جبران خسارات مادی ناشی از «خروج قبل از پایان سال تحصیلی»‌ و «هزینه دوره آموزشی بدو خدمت و دوره آموزش نظامی»‌ هستند.
وی خاطرنشان کرد: ادامه اشتغال معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت موظف غیرمجاز است و انجام خدمت ضرورت در آموزش و پرورش هیچگونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نمی‌كند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه