پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر
کدمطلب: 0uXF2BeK      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ۱۳:۱۶:۱۷      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۶۹
از سوی امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهربه مناسبت نیمه شعبان برگزار شد؛

نمایشگاه عکس با عنوان «حریم»

نمایشگاه عکس با عنوان «حریم»، توسط امور بانوان در محل اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر به مناسبت نیمه شعبان در حال برگزاری است

به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر؛مشاور امور بانوان آموزش و پرورش استان بوشهر در حاشیه افتتاح این نمایشگاه  با اعلام این خبر افزود: گشایش این نمایشگاه با 24 تابلو عکس از امروز تا پایان وقت اداری سه شنبه 26 اردیبهشت   درمحل اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه دارد.

سیده رضوان نبوی دشتی با بیان این که در این نمایشگاه مجموعه ای از آثار همکار هنرمند نوشین موسوی به نمایش عموم مردم گذاشته می شود، اظهار کرد: مجموعه عکس های مستند از درب ها و پنجره های چهار محله در بافت قدیم بوشهر به نام های کوتی-شنبدی- دهدشتی- بهبهانی از جمله آثار موجود در این نمایشگاه می باشد.

وی با اشاره به این که الگوی معماری امروزازشکل بومی واسلامی خود فاصله گرفته است تصریح کرد:  توجه به این قبیل نمایشگاه ها، تلنگری برای توجه بیشتربه تعریف حریم درمعماری قدیم است.  

نبوی یادآور شد : لغت واصطلاح “حریم” بیانگرحرمت ذاتی داخل خانه از یک سو وحرام بودن دید ونگاه ازدیگرسو است.

مشاورامور بانوان آموزش و پرورش استان بوشهر در مورد وجود “هشتی” درخانه ها که به نحوی مرزمیان خلوت وجلوت یا حریم وفضای خارج ازخانه راشکل می داد، گفت: مسئله “حریم”و بنیاد روانشناختی “هشتی” نشان میدهد جامعه ایرانی برای خانه ارزش ذاتی قائل بوده وبا اتحاد فرم های گوناگون ارزش های معنوی وفرهنگی خود راحفظ میکرده است.

گفتنی است؛ بازدید از این نمایشگاه برای عموم بوده  و تمامی آثار موجود نیز قابل فروش می باشد

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه