پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر
کدمطلب: 659tPrsv      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۰۸:۵۲:۰۸      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۹۱
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر :

برنامه های اوقات فراغت دانش آموزی با شعار هر دانش آموز یک مهارت اجرا می شود

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: کلاس ها و فعالیت های تابستانی اعم از ورزشی، آموزشی، فرهنگی و مهارتی باید به موضوع اقتصاد مقاومتی معطوف باشد

به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر؛سیروس فتحی در نشست ستاد غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در زمینه غنی سازی و بهبود اوقات فراغت و فعالیت های تابستانی افزود: شروع فعالیت های تابستانی از ابتدای تیر  تا پایان شهریور ماه  خواهد  بود.

وی با بیان این که تمامی برنامه ها  مطابق با نامگذاری سال 1396 به عنوان اقتصاد مقاومتی ، تولید واشتغال می باشد،  اضافه کرد: عملی کردن شعار هر دانش آموز یک مهارت با هدف کار آفرینی و اشتغال امسال محقق خواهد شد.

فتحی خاطرنشان کرد: طرح هجرت(3 ) در مدارس،کانون،اردوگاهها و مراکز آموزش و پرورشی شهرستان ها ومناطق اجرا خواهد شد.

این مقام مسؤول با عنوان این که اهتمام برای جلب مشارکت بومی و محلی در اجرای برنامه ها و همچنین استفاده از تمامی ظرفیت ها  و تسهیلات موجود در دستگاه ها و سازمان ها در نظر است، اظهار کرد: جذب بیش از 15% دانش آموزان برای شرکت در فعالیت های اوقات فراغت مورد انتظار معاونت پرورشی و فرهنگی می باشد.

سیروس فتحی در ادامه به گسترش شبکه­ های اجتماعی ناسالم ، ماهواره و رسانه­ های الکترونیکی به عنوان سرگرمی در اوقات فراغت دانش­ آموزان اشاره کرد و تصریح کرد: فراهم بودن زمینه آسیب های اجتماعی به ویژه مصرف دخانیات و مواد مخدر، عدم بهره گیری از امکانات و منابع فراغتی متناسب با نیازهای کودکان، نوجوانان و جوانان و وجود فرهنگ ضد ارزشی بیکاری و تنبلی از تهدیدهای دانش آموزان است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر در پایان یادآور شد : در سال گذشته، حدود 24 هزار و سیصد دانش آموز در برنامه های غنی سازی اوقات فراغت تابستانی در 202 مرکز غنی سازی اوقات فراغت، شامل کانون های فرهنگی وتربیتی ، دارالقرآن ها ، پایگاه های تابستانی، سالن و مجتمع های ورزشی و پژوهش سراهای دانش آموزی فعالیت داشته اند.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه