پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر
کدمطلب: rZGaTiJ8      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ ۰۸:۴۴:۳۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۶۷
نماینده سازمان سنجش در استان بوشهر مطرح کرد

رقابت بیش از ۳۵۰۰ داوطلب آزمون سراسری رشته‌های ریاضی و انسانی در استان بوشهر

نماینده سازمان سنجش در استان بوشهر گفت: همزمان با آغاز رقابت‌ داوطلبان کنکور و آزمون سراسری، سه‌هزار و ۵۳۹ داوطلب در گروه‌های آزمایشی ریاضی‌فیزیک و انسانی در استان بوشهر با هم رقابت کردند

به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر؛پرویز حاجیانی  در حاشیه برگزاری کنکور سراسری در استان بوشهر با بیان اینکه در کشور بیش از یک‌‌میلیون و 70 هزار نفر داوطلب  برای شرکت در آزمون سراسری ثبت نام کرده‌اند اظهار داشت: بیشترین تعداد  در رشته‌های علوم تجربی است که  بیش از 570 هزار داوطلب در این گروه آزمایشی ثبت نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در استان بوشهر 13 هزار و 500 داوطلب در 4 گروه آزمایشی ثبت نام کرده‌اند افزود: 57 درصد از داوطلبان در رشته علوم تجربی است که بیشترین داوطلب محسوب می‌شود.

نماینده سازمان سنجش در استان بوشهر با بیان اینکه 60 درصد از شرکت کنندگان در کنکور سراسری در کشور خانم‌ها هستند خاطر نشان کرد: این میزان در استان بوشهر 62 درصد خانم‌ها و 38 درصد آقایان است.

حاجیانی با بیان اینکه کنکور سراسری در 10 حوزه امتحانی در استان بوشهر برگزار شده است خاطرنشان کرد: این آزمون در شهر خارگ و مرکز 9 شهرستان به استثنای شهرستان عسلویه برگزار شده است.

وی با بیان اینکه کنکور سراسری در 5 گروه آزمایشی برگزار می‌شود گفت: همزمان با آغاز رقابت‌ داوطلبان کنکور و آزمون سراسری، سه‌هزار و 539 داوطلب در گروه‌های آزمایشی ریاضی‌فیزیک و انسانی در استان بوشهر شامل  1781 داوطلب در علوم انسانی و  1758 داوطلب در گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک با هم رقابت کردند.

نماینده سازمان سنجش در استان بوشهر با بیان اینکه داوطلبان کنکور سراسری در استان بوشهر افزایش یافته است افزود: سال گذشته 11 هزار و 555 نفر در همه گروه‌های آزمایشی ثبت نام کردند که امسال این رقم به 13 هزار و 500 داوطلب افزایش یافته است.

حاجیانی با اشاره به اینکه کنکور سراسری تا فردا در حوزه‌های امتحانی ادامه دارد خاطر نشان کرد:  بعد از ظهر امروز 835 نفر در رشته هنر با هم رقابت می‌کنند.

وی با اشاره به رقابت هفت‌هزار و 749 داوطلب گروه علوم تجربی در استان بوشهر بیان کرد: فردا علاوه بر رقابت هفت‌هزار و 749 داوطلب گروه علوم تجربی، یک‌‌هزار و 377 داوطلب در رشته زبان‌های خارجی با هم رقابت می‌کنند.

نماینده سازمان سنجش در استان بوشهر از پذیرش 1200 نفر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر خبرداد و افزود: این دانشجویان در 27 کد رشته پذیرفته می‌شوند.

حاجیانی بیان کرد: اکنون شش‌هزار و 325 دانشجو در دانشگاه خلیج فارس بوشهر در 27 رشته کارشناسی، 56 کارشناسی ارشد و 12 رشته دکتری تحصیل می‌کنند. امسال برای افزایش رشته تحصیلی  کارشناسی، رشته نفت در حال بررسی برای تدریس در دانشگاه خلیج فارس است که  منتظر امضاء وزیر علوم است.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه