پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر
کدمطلب: oELoTXpX      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۰۹:۴۴:۴۴      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۶۲
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر:

ارزیابی، بخش مهمی از فرایند برنامه تعالی مدیریت است

حسین درتاج معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر در نشست هماهنگی ارزیابی مدارس مجری برنامه تعالی مدیریت گفت:ارزیابی بخش مهمی از فرآیند برنامه تعالی مدیریت است و نقش ارزیابان علاوه بر ارزیابی، در آموزش نیز موثر است

به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر؛حسین درتاج معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر با  تاکید بر اینکه هر گونه تغییر از مدرسه آغاز می شود و ارزیابی جزئی از فرایند برنامه تعالی مدیریت است اظهار داشت:  سمت و سوی ارزیابی باید این گونه باشد که آن هایی که فعالیت برجسته تر دارند چه در سطح شهرستان، استان و کشوری معرفی و تقدیر شوند و دیگران از تجربیات آن مدیر ممتاز بهره مند گردند.

وی یادآور شد: رویکرد برنامه تعالی مدیریت بیشتر خودارزیابی است.

درتاج بیان کرد: در سال تحصیلی آینده  صد در صد مدارس در دو محور توسعه توانمندی ها و مشارکت نیروی انسانی تحت پوشش برنامه قرار خواهند گرفت.

حسین درتاج تصریح کرد: نوع نگاه ارزیاب و مصمم بودن وی در کار ارزیابی ضروری است تا علاوه بر نقش ارزیابی در بحث آموزش نیز موثر باشد.

 وی ضمن تاکید به ارزیابان، سرعت و دقت در ارزیابی ها، به حداقل رساندن سوگیری، پرهیز از ایجاد حساسیت ها را خواستار شد.

در ادامه اصغر عزیزی از مدارس مجری طرح تعالی گزارش داد و اظهار داشت:  168 مدرسه مجری برنامه تعالی مدیریت می باشند که 40 آموزشگاه ابتدایی، 70 آموزشگاه دوره اول متوسطه، 38 آموزشگاه متوسطه نظری و 14 آموزشگاه فنی و کاردانش را دربر می گیرد.

 وی گفت: 13 ارزیاب استانی برنامه های مدارس مجری برگزیده را در شهرستان ها و مناطق ارزیابی می نمایند و در شهریورماه از هر شهرستان / منطقه دو نفر دوره برنامه تعالی مدیریت را آموزش می بینند و به مدیران جدید آموزش می دهند.

عزیزی افزود:  از سال تحصیلی 98-97 جایزه استاندارد کیفیت به برنامه تعالی مدیریت تعلق می گیرند تا مدارس ممتاز در سطح ملی و استانی ویژه معرفی و تقدیر شوند.

گفتنی است؛در این نشست،ارزیابان نیز با طرح و بررسی دیدگاه ها و سوالات، هماهنگی کلی و نهایی خود را درزمینه های مختلف ارائه دادند و به همین منظور به مدت دو هفته از سیزدهم تا بیست و پنجم تیرماه کار ارزیابی مدارس استان انجام خواهد شد .

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه