پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر
کدمطلب: AvMrxqqi      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۰ ۱۱:۱۹:۱۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۴
مدیر آموزش و پرورش شهرستان جم:

اهدا زمین جهت احداث مدرسه استثنایی بلال شهرستان جم

مدیر آموزش و پرورش جم از اهدا 2000 متر مربع زمین جهت احداث مدرسه استثنایی بلال این شهرستان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل  آموزش و پرورش استان بوشهر؛به نقل ازشهرستان جم،خلیل نیکخواه  مدیر آموزش و پرورش شهرستان جم در ادامه بازدیدهای میدانی مدیر آموزش و پرورش جم از مدارس، از دبستان استثنایی بلال شهرستان جم بازدید به عمل آمد.

خلیل نیکخواه در حاشیه بازدید از مدرسه استثنایی بلال اظهار داشت: کار کردن در مدارس استثنایی شرایط خاص خود دارد زیرا آموزش به این افراد در مقایسه با همسالان آنها سخت تر می باشد.

وی با تاکید بر اینکه نقش معلمان استثنایی در جامعه باید بیشتر به مردم معرفی شود، افزود: این معلمان و دانش آموزان ناشناخته مانده‌اند و فقط کسانی که با این گروه سروکار دارند آنها را می‌شناسند و جامعه باید به این قشر توجه بیشتری نماید.

مدیر آموزش و پرورش جم تصریح کرد: هدف آموزش و پرورش استثنایی، کم کردن فاصله ایجاد شده بین این دانش آموزان و دانش آموزان عادی و هدایت آنها به سمت مدارس عادی می باشد.

نیکخواه با اشاره به مشکل سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی گفت: بعد مسافت تا مدرسه و عدم تمکن مالی خانواده ها عمده ترین مشکل جهت انجام ایاب و ذهاب این دانش آموزان است.

وی افزود: اکثر این دانش آموزان از خانواده‌های بی بضاعتی هستند که حتی از عهده تامین مخارج اولیه زندگی خود عاجزند  و تحمیل هزینه سرویس ایاب و ذهاب مدرسه، می‌تواند صدمات بسیاری بر آنها وارد کند که حتی ممکن است منجر به ترک تحصیل دانش آموزان  شود.

مدیر آموزش و پرورش جم خاطر نشان کرد: تمام تلاش ما فراهم کردن شرایط لازم و رفع نیازهای آنان بوده است ولی آموزش و پرورش به تنهایی قادر به انجام این امر نمی باشد و نیازمند توجه ویژه مسئولین و خیرین می باشد. 

نیکخواه در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه این آموزشگاه در خانه مسکونی اداره می گردد و از استانداردهای لازم جهت مدرسه استثنایی برخوردار نیست، مشارکت خیرین جهت احداث ساختمان و رفع مشکلات این دانش آموزان  ضرورت دارد.

گفتنی است: مدرسه استثنایی بلال شهرستان جم از سال 84 در مقطع ابتدایی شروع به کار نموده است و اکنون 40 دانش آموز از طیف های مختلف ناشنوا، نابینا، کم شنوا، کم بینا، کم توان ذهنی، اوتیسم و چند معلولیتی در این آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه