پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر
کدمطلب: m1F91WT7      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ ۰۷:۱۰:۰۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۵
رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه خارگ :

طرح سفیران سلامت در مدارس ابتدایی خارگ اجرا شد

طرح سفیران سلامت با حضور مسئولین اداره آموزش وپرورش منطقه در مدارس خارگ وبه طوره ویژه در دبستان آزادی این منطقه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان بوشهر،به نقل از خارگ، رضا برمک رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه خارگ در مراسم افتتاحیه اجرای طرح سفیران سلامت در مدارس این منطقه اظهار داشت : طرح سفيران سلامت يك برنامه منسجم به منظور ايجاد يك شبكه همسال موثر براي تشويق دانش آموزان براي ارتقاء سلامت آنان است و اين فرصت را به دانش آموزان مي دهد كه دانش و اطلاعات خود را در خصوص موضوعات بهداشتي و سلامت هم سن و سالان،خانواده و همكلاسي هاي خود كه نقش موثري در توسعه علمي،بهداشتي و پژوهشي دانش آموزان دارد؛انتقال دهند

 

برمک هدف از برگزاری طرح مذکور را چنین عنوان کرد: هدف از اجراي طرح سفيران سلامت را تقويت،مديريت سلامت محور  در مدارس،آموزش مفاهيم سلامت و توانمندي سازي دانش آموزان در خود مراقبتي،جلب مشاركت والدين به منظور ارتقاي سلامت،تقويت روحيه مسئوليت پذيري مدرسه،ارج نهادن به شخصيت و كرامت دانش آموزان و اعتماد به نفس در آنان است.

 

وی در همین راستا عنوان کرد : هدف كلي بهداشت مدارس،تامين حفظ و ارتقاء سطح سلامت جسماني و رواني،بهداشت محيط زيست، پيشگيري از بيماري هاي واگيردار و غيرواگير،تغذيه سالم،تحرك فيزيكي و غيره توسط خود دانش آموزان به دوستان و همسالان خود آموزش داده مي شود.

 

در پايان دانش آموزان ضمن خواندن سرود و اشعاري در خصوص سلامت و بهداشت مدارس سوگند نامه نيز با حضور تمامي دانش آموزان و سفيران سلامت قرائت شد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه